Jdi na obsah Jdi na menu
 


Restaurování nábytku

POZOR: toto truhlářství neexistuje! Jde pouze o výukový web sloužící ke vzdělávání uživatelů systému eStránky.cz

Jsme schopni renovovat prakticky jakýkoli dřevěný nábytek, a to i v případě, že již není kompletní - jednoduše chybějící části vyrobíme znovu (včetně vyřezávaných, kovaných i čalouněných).

Na restaurátorské práce jsme v naší truhlářské dílně obzvlášť hrdí.

Z nábytku, který jste našli například na půdě, se opět mohou stát výstavní kusy.

V naší fotogalerii si můžete prohlédnout naším truhlářstvím restaurovaný nábytek.

Restaurátorské práce - co děláme?

Opravy starožitného nábytku

Kompletně renovujeme všechny typy starodávného dřevěného nábytku, od  truhlic a komod přes židle, stoly, až k postelím. Vlastně si poradíme prakticky s čímkoli dřevěným, nemusí jí přímo o nábytek.

Problémem pro nás nejsou ani detailní řezby, a s pomocí spolupracujících dílen zajistíme také dobové čalounění a kování.

Váš nábytek dokážeme restaurovat i v případě, že jej kus úplně chybí, případně je nenávratně poškozen - s použitím odpovídajících materiálů chybějící část vyrobíme znovu.

Řezbářské práce

Starožitné truhly, skříně či křesla bývají zdobené krásnými vyřezávanými tvary a ornamenty, se kterými si dal řezbář kdysi opravdu záležet.

Často se však stává, že část nábytku, kde podobné skvosty byly, je nenávratně poškozená, nebo úplně chybí. V tomto případě jsme schopni vytvořit věrné repliky potřebných částí. 

Dobové kování

Pro váš nábytek zajistíme také dobové kování, a to ve spolupráci s uměleckým kovářstvím Josefa Milera z Ostravy.

Čalounění s dobovým vzhledem

Pokud nábytek obsahoval čalounění, které je nenávratně poškozeno, ve spolupráci s naším dalším partnerem, čalounictvím Kahoun, vyrobíme nové. 

Při výběru vhodných materiálů vám bude plně k dispozici majitel firmy, pan Jiří Kahoun, který s vámi bude konzultovat vše potřebné.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Restaurovaný nábytek